REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Zabytkowy dworzec Łowicz Główny został otwarty dla pasażerów po przebudowieartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec Łowicz Główny został otwarty dla pasażerów po przebudowie
Imponuje wyglądem i nocną iluminacją elewacji, a także nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Do tego jest przyjazny wszystkim pasażerom i ekologiczny. Dziś (15.02) dworzec Łowicz Główny został otwarty dla pasażerów po przebudowie.
Co dalej z polskim samochodem elektrycznym Izera? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z polskim samochodem elektrycznym Izera? [FILMY]
W listopadzie 2022 r. ElectroMobility Poland (EMP) ogłosiło, że partnerem technologicznym Izery – polskiej marki samochodów elektrycznych – będzie chiński koncern Geely. Partner EMP to prawdziwy gigant motoryzacji, zwłaszcza niskoemisyjnej. Obecnie zajmuje 4. miejsce na świecie pod względem rejestracji "elektryków". Jest właścicielem lub współwłaścicielem m.in. takich marek jak: Lotus, Smart, Zeekr czy Polestar. Współpraca z globalnym koncernem ma zagwarantować polskiej marce wysoką jakość technologiczną samochodów Izera.
Rusza budowa nowego, samorządowego żłobka w Krakowie artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego, samorządowego żłobka w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na projekt i budowę żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej na os. Widok. Nowa placówka dla ok. 150 maluchów ma powstać w ciągu 20 miesięcy. To pierwsza umowa, dotycząca jednego z dwunastu żłobków, które ZIM będzie realizował w najbliższych latach z dofinansowaniem z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022-2029.
[T03329] Tadeusza Kościuszki 60inwestycja
Pokaż inwestycję
[T03329] Tadeusza Kościuszki 60
Rogoźno, ul. Tadeusza Kościuszki 60
metraż
394 m2
cena
320 000
[Wrocław] Międzynarodowe Targi Budownictwa TARBUD znów pod kopułą Hali Stuleciaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Międzynarodowe Targi Budownictwa TARBUD znów pod kopułą Hali Stulecia
Już w najbliższy weekend, czyli od 16 do 18 marca w Hali Stulecia odbędą się coroczne targi branży b...
Dworzec kolejowy w Siedlcach na ostatniej prostejartykuł
Pokaż artykuł
Dworzec kolejowy w Siedlcach na ostatniej prostej
Z zewnątrz ceglany o nieco industrialnym charakterze, wewnątrz nowoczesny i komfortowy – tak już dziś wygląda dworzec w Siedlcach. Zanim skorzystają z niego pierwsi podróżni, konieczne jest jeszcze uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na zaprojektowanie łącznic kolejowych, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń między Bytomiem a Zabrzem i Rudą Śląską. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Pasaż Kępiński będzie większy. Trwają prace na budowieartykuł
Pokaż artykuł
Pasaż Kępiński będzie większy. Trwają prace na budowie
20 sklepów, 400 miejsc parkingowych i ponad 12 tys. mkw. powierzchni GLA – tak ostatecznie ma wyglądać powstający między Kępnem a Baranowem Pasaż Kępiński. Otwarcie obiektu zaplanowano na koniec listopada 2023 roku.
Deweloperzy mają nowy Kodeks Dobrych Praktyk – priorytetem zaufanie i jakośćartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy mają nowy Kodeks Dobrych Praktyk – priorytetem zaufanie i jakość
3 października, podczas Kongresu Deweloperskiego w Krakowie, Polski Związek Firm Deweloperskich przyjął nowy Kodeks Dobrych Praktyk, który jest odpowiedzią na wyzwania stawiane przed branżą. Dokument ten ma na celu wytyczenie wysokich standardów rynkowych. Jest też sygnałem dla klientów, że firmom zrzeszonym w Polskim Związku Firm Deweloperskich można zaufać.
Polska firma logistyczna nowym najemcą Prologis Park Poznań IIartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma logistyczna nowym najemcą Prologis Park Poznań II
Rok-Log Logistic - polska firma oferująca kompleksowe rozwiązania logistyczne: od magazynowania, przez co-packing, konfekcjonowanie, składanie z wypełnieniem standów ekspozycyjnych, oraz obsłudze e-commerce, zdecydowała się na wynajęcie powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań II w miejscowości Sady pod Poznaniem. W procesie wyboru lokalizacji Rok-Log Logistic było wspierane przez AXI IMMO.
Niemiecka firma KoRo RIW inwestuje w Bytomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma KoRo RIW inwestuje w Bytomiu [FILM]
Firma KoRo RIW Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji urządzeń mechanicznych i konstrukcji stalowych do dźwignic będzie już 6. przedsiębiorstwem, które zainwestowało w bytomskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby.
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońskuartykuł
Pokaż artykuł
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońsku
Mondelēz International zainwestuje 620 milionów złotych w płońską fabrykę ciastek, gdzie od prawie pięciu dekad powstają kultowe w Polsce Delicje Szampańskie. Dzisiaj fabryka produkuje także inne marki słodkich wypieków m.in. ciastka Milka czy Lubisie.
[Wrocław] Po trzech latach tramwaje wracają na wyremontowane mosty Młyńskieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Po trzech latach tramwaje wracają na wyremontowane mosty Młyńskie
Wreszcie dobiegła końca modernizacja zabytkowych mostów Młyńskich. Dzięki wykonanemu remontowi po tr...
[Poznań] Kolejna restauracja w Poznań Plaza otwartaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Kolejna restauracja w Poznań Plaza otwarta
W Poznań Plaza została otwarta nowa restauracja – Pizza Hut Express. Jest to odpowiedź na potrzeby k...
Warszawa: Tramwaj na Gocław - jest przetargartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Tramwaj na Gocław - jest przetarg
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji wykonawczej dla nowej linii tramwajowej w stolicy. Po tramwaju na Gocław rozpocznie się budowa trasy na Zieloną Białołękę.
Zabytkowy dom handlowy w centrum Wrocławia zamieni się w luksusowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dom handlowy w centrum Wrocławia zamieni się w luksusowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Stolica Dolnego Śląska z roku na rok pięknieje. Kolejna okazała, przedwojenna kamienica w centrum Wrocławia przejdzie dużą metamorfozę. Zabytkowy, historyczny dawny dom handlowy, zlokalizowany przy ulicy Krupnicza 6-8, zaledwie kilkaset metrów od placu Solnego i wrocławskiego Rynku, został poddany kompleksowej renowacji. Mimo że budynek przetrwał działania wojenne, na przestrzeni lat uległ znacznym zmianom, tracąc część pierwotnych cech architektonicznych. Prace restauracyjne mają na celu przywrócenie historycznego charakteru obiektu, zgodnie z jego oryginalnym wyglądem.
[śląskie] Firma Supply Technologies wynajęła magazyn na Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Firma Supply Technologies wynajęła magazyn na Śląsku
Firma Supply Technologies wynajęła ok. 1275 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem socjalnym w All...
Biokominki na topieartykuł
Pokaż artykuł
Biokominki na topie
Bezpieczne, nieinwazyjne i eleganckie – biokominki z roku na rok zdobywają kolejnych fanów.  ...
[śląskie] Polskie kino weszło do galerii Platan w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Polskie kino weszło do galerii Platan w Zabrzu
Polska sieć Planet Cinema wynajęła ponad 2 tys. mkw. w centrum handlowym Platan w Zabrzu. Otwarcie z...
Hotel Gołębiewski w Pobierowie bliski otwarcia. Pozostał tylko jeden dokumentartykuł
Pokaż artykuł
Hotel Gołębiewski w Pobierowie bliski otwarcia. Pozostał tylko jeden dokument
Co dalej z największą inwestycją turystyczną na polskim wybrzeżu? Choć miał być turystycznym hitem lata 2025, luksusowy, 5-gwiazdkowy Hotel Gołębiewski w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie) nadal nie przyjmuje gości. Pomimo zakończonej rekrutacji i gotowej infrastruktury zewnętrznej, inwestycja pozostaje nieuruchomiona. Czy jesień przyniesie przełom?
REKLAMA